Bori se Valladolid za opstanak, ali veoma teško dolaze do pobjeda. Samo jednom su slavili u prethodnih deset meceva, a malo je ohrabrenje da su od pet posljednjih utakmica, na tri remizirali. U prethodna dva kola su igrali nerješeno i oba puta je bilo 2:2. Protiv Getafea su na domacem terenu bili pred pobjedom, ali su drugi gol primili iz penala u šestoj minuti sudijske nadoknade i sa igracem više na terenu. U prošlom kolu su kod Alavesa gubili 2:0 i uspjeli su izjednaciti. U sastav se sada vraca Alcaraz nakon odradene suspenzije.

Girona je i dalje iznad zone ispadanja, ali vec nakon ovog duela bi se to moglo promjeniti. Igraju vrlo slabo u posljednje vrijeme i nanizali su pet poraza, što ih je dovelo na samo dva boda više od prvog tima ispod crte, a to je upravo Valladolid. Zato je ovaj ogled veoma važan i ne bi smjeli upisati novi poraz. Gubili su uglavnom minimalno, kao što je to bio slucaj i protiv Celte u prošlom kolu. Bio je to još jedan derbi zacelja, a poraženi su 2:1. Sada bi u odnosu na sastav iz tog ogleda, promjena trebao biti Borja od prve minute.

Veliku važnost ima ova utakmica i ocekujemo oprezan pristup sa obje strane. Bodovi su važniji za Valladolid, koji prilicno lako postiže golove u posljednje vrijeme, ali u ovom duelu ne ocekujemo da bude tako.Gosti ce zaigrati na nerješeno i predvidamo mec sa malo golova.